POMYSŁ NA WEEKEND - NIEZWYKŁY ZAMEK KARPNIKI – Travelstory

Wyszukaj

Podziel się

Zamek Karpniki odkryłam przypadkiem, gdy szukałam noclegu w okolicach Jeleniej Góry. Spędziłam w tym magicznym miejscu 3 dni i zdecydowanie mogę Ci je polecić, jeśli szukasz  klimatycznego miejsca, z dala od cywilizacji. To idealny pomysł na weekend we dwoje.

Zamek zlokalizowany jest u podnóża Gór Sokolich, które stanowią niezwykle malownicze otoczenie.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Zamek w Karpnikach ma swoje tajemnice oraz liczne legendy. Jedna z nich mówi, że zbudowali go Templariusze. Pierwsze wzmianki o zamku sięgają już XIII wieku. Zamek wówczas był budową obronną, chroniony murami i fosą. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli, przechodził liczne przebudowy, otrzymując coraz to nowe pomieszczenia oraz renesansowy wygląd. II wojna światowa obeszła się z zamkiem niezwykle łaskawie. Nie spłonął, nie został rozkradziony, był miejscem, gdzie przechowywano, a raczej ukryto dzieła sztuki pochodzące z wrocławskich muzeów. Lata powojenne niestety nie były już łaskawe dla tego obiektu. Pzechodząc z rąk do rąk, coraz bardziej niszczał i popadał w ruinę, jak wiele tego typu obiektów na terenie Dolnego Śląska. Parę lat temu trafił w ręce prywatnego właściciela i został pieczołowicie odrestaurowany. Zamek otrzymał tytuł pomnika historii, który jest najwyższą formą uznania dla obiektu.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Spacerując korytarzami zamku, nie mogłam uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu był kompletną ruiną. Wnętrza są niesamowite, a samo miejsce jest bardzo kameralne i mamy wrażenie, jakbyśmy byli jedynymi gośćmi. Spacer licznym zamkowymi korytarzami, krętymi, wąskimi klatkami schodowymi, to prawdziwa podróż w przeszłość.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Miałam okazję spać w wielu tego typu miejscach i gdy myślę o Zamku w Karpnikach, to  nasuwa mi się jedno spostrzeżenie – to miejsce jest autentyczne, wszystko tu się zgadza.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Plusem tego miejsce jest to, że jest to hotel wyłącznie dla dorosłych. Dzięki temu możemy tu liczyć na odpoczynek w ciszy i relaks. Jeśli planujesz weekend we dwoje, to dobrze trafiłeś. To miejsce jest idealnym pomysłem na romantyczny weekend we dwoje.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Jeśli planujesz weekend we dwoje to idealnie trafiłeś, to miejsce jest idealnym pomysłem na romantyczny weekend we dwoje. Tym bardziej, że hotel jest wyłącznie dla dorosłych. Dzięki temu możesz tu liczyć na prawdziwy odpoczynek i relaks.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Zdecydowanym plusem tego miejsca jest niezwykle życzliwa i pomocna obsługa. Pracownicy chętnie opowiadają jego niezwykłą histerię. Zostałam oprowadzona po licznych, ukrytych pomieszczeniach, które są obecnie apartamentami hotelowymi. Najbardziej wyjątkowy jest zlokalizowany na parterze, apartament renesansowy, który w pełni zasługuje na swoją nazwę. Łazienka to przepiękny salon kąpielowy.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Przemieszczanie się po zamku jest niemałym wyzwaniem. Pełno tu nieoczywistych przejść i korytarzy. Mój apartament zlokalizowany był na drugim piętrze i muszę się przyznać, że każdego poranka odnajdowałam nową drogę do zamkowej restauracji.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Jestem „bezglutenowcem”, co czasem stanowi nie lada wyzwanie w kwestii jedzenia na wyjazdach. Hotelowa restauracja mnie oczarowała! Jeśli poinformujesz przed przyjazdem obsługę, to możesz liczyć na naprawdę bogatą ofertę śniadaniową, zgodną z Twoimi preferencjami. Śniadania były naprawdę smaczne.

Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki
Zamek Karpniki

Oprócz zachwytów nad tym miejscem, które są w pełni uzasadnione, jest jeden minus. Brakuje tu jedynie basenu, ale do dyspozycji gości jest strefa spa obejmująca sauny: fińską, ziołową i parową, gdzie możemy zażywać relaksu. Plany właściciela są obiecujące, bo już niebawem ruszy budowa ośrodka spa, który będzie zlokalizowany pomiędzy stawami (niezwykle urokliwe miejsce).  Obecnie przygotowany jest odwiert wody termalnej i już za półtorej roku, oprócz noclegu w wyjątkowym zamku, będziemy mogli wykąpać się w basenach termalnych. Z pewnością więc odwiedzę jeszcze to miejsce.

Zamek Karpniki

Podsumowując – miejsce już teraz jest wyjątkowe, a gdy powstanie dodatkowa strefa SPA, jestem pewna, że nocleg trzeba będzie rezerwować z duuuużym wyprzedzeniem.

Link do rezerwacji hotelu

Zamek Karpniki
Tagi

Może Ci się spodobać