KOŁOBRZEG - PRZEWODNIK PO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSCACH

Wyszukaj

KOŁOBRZEG – PRZEWODNIK PO NAJCIEKAWSZYCH MIEJSCACH

Podziel się

Za każdym razem ogromnie się cieszę, gdy mam okazję odwiedzić polskie wybrzeże. Moja radość spowodowana jest tym, że jest to region Polski, który nie jest mi zbyt dobrze znany.

Wychowując się na południu kraju, poznałam góry, jeziora położone na południu Polski, ale nad nasze morze wciąż było mi nie po drodze. W ostatnich latach staram się przynajmniej raz w roku odwiedzić kolejny region wybrzeża. W tym roku były to okolice Kołobrzegu, które mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza fanom aktywnego wypoczynku.

Kołobrzeg Przerwodnik

Jeśli planujesz wakacje w Kołobrzegu lub jego okolicach, to zapewne mój przewodnik będzie dla Ciebie dobrą inspiracją.

Kołobrzeg Przerwodnik
Kołobrzeg Przewodnik

1. Eko Park Wschodni to miejsce, do którego możesz wybrać się na spacer lub zaplanować wycieczkę rowerową. To jedno z najciekawszych miejsc przyrodniczych w okolicach Kołobrzegu. Na terenie Ekoparku Wschodniego znajdują się torfowiska, które są miejscem lęgowym wielu rzadkich gatunków ptaków. Zdecydowanie polecam, bo widoki tu zachwycają.

Z jednej strony możesz obserwować Morze Bałtyckie, a z drugiej torfowiska i liczne ptaki. Przez park prowadzi również jedna z najpiękniejszych tras rowerowych.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

2. Marina Solna w Kołobrzegu to miejsce, w którym zlokalizowany jest port Jachtowy. Marina kilka lat temu została całkowicie zmodernizowana i obecnie to świetne miejsce na popołudniowy spacer. Znajduje się tu restauracja z tarasem widokowym. Latem odbywają się tu koncerty. Na terenie mariny znajduje się zabytkowa Reduta Morast. To miejsce, z którego wypływają prywatne rejsy.

Kołobrzeg Przewodnik

3. Rejs widokowy po Bałtyku – to bardzo ciekawa atrakcja, z której naprawdę warto skorzystać. W Kołobrzegu dostępne są dwa rodzaje rejsów. Rejs wycieczkowy dużym statkiem oraz prywatny rejs łodzią motorową. Podczas pobytu w Kołobrzegu skorzystałam z oferty firmy Rejsy w Kołobrzegu i przyznam szczerze, że to była świetna decyzja. Rejs trwał 90 minut i pozwolił mi poznać wybrzeże Kołobrzegu z nieco innej perspektywy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rejsywkolobrzegu.pl

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

4. Molo w Kołobrzegu oraz nadmorska promenada – Spacer nadmorską promenadą oraz molo, to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Kołobrzegu. Molo liczy ponad 200 m długości i jest świetnym punktem obserwacji zachodzącego słońca. Po spacerze warto wybrać się na spacer promenadą, która rozpoczyna się na wysokości kołobrzeskiego mola, a kończy przy latarni morskiej. Przy promenadzie znajduje się smażalnia ryb Rewiński, którą Ci polecam.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

5. Plaża w Grzybowie – to jedna z najpiękniejszych plaż w okolicy Kołobrzegu. Dzięki położeniu w zatoce jest tu zdecydowanie mniej fal, a woda jest cieplejsza. Jednak największe wrażenie robi szerokość plaży, która w wielu miejscach ma 40 metrów szerokości. To wymarzone miejsce na poranne bieganie oraz wieczorne podziwianie zachodów słońca.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

6. Latarnia Morska w Kołobrzegu ma 26 metrów wysokości i jest to najlepszy punkt widokowy na wybrzeże. Warto pokonać 180 schodów, bo widok z wieży wart jest wysiłku. Pierwsza latarnia morska w Kołobrzegu została wzniesiona w 1666 roku, w kolejnych wiekach była ona rozbudowywana. Niestety podczas II wojny światowej została całkowicie zniszczona. Obecna wieża została odbudowana już po wojnie. Ciekawostka – zasięg światła latarni wynosi aż 16 mil morskich.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

7. Ratusz Miejski to bardzo ciekawa budowla, która przypomina średniowieczny zamek warowny. Jako jedna z niewielu budowli nie został on zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie w środku budynku znajduje się Urząd Stanu Cywilnego oraz Galeria Sztuki Współczesnej. Wokół ratusza jest wiele kawiarni i restauracji, a jedna znajduje się w podziemiach ratusza. To dobre miejsce, aby zaplanować chwilę odpoczynku w trakcie zwiedzania Kołobrzegu.

Kołobrzeg Przewodnik

8. Wycieczki rowerowe to jedna z najciekawszych atrakcji okolic Kołobrzegu. Wybrałam dwie trasy rowerowe i powiem szczerze, że mam spory problem, którą mogłabym Ci bardziej polecić. Dlatego zaplanuj minimum dwa dni na wycieczki rowerowe, bo wzdłuż wybrzeża wytyczone są trasy rowerowe, które są częścią Nadmorskiej Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10. To jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce. Jest niezwykle malownicza i prowadzi przez nadmorskie miasteczka, wzdłuż piaszczystych plaż oraz klifów. Trudno jest mi policzyć, ile razy zatrzymywałam się po drodze, aby zrobić kolejne zdjęcie, bo widoki były zachwycające. Pierwszego dnia wybrałam trasę na zachód od Grzybowa w stronę Mrzeżyna i choć przez chwilę prowadzi ona wzdłuż drogi, to po paru kilometrach skręca w stronę lasu i oferuje naprawdę spektakularne widoki. Drugą trasą, którą polecam to trasa na wschód do Ekoparku Wschodniego, o którym wspominałam na początku tego tekstu. To równie malownicza trasa, która prowadzi przez park w Kołobrzegu, a następnie wzdłuż plaży.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

9. Kawiarnia Marini Cafe to miejsce, który zobaczyłam podczas spaceru wzdłuż plaży w Kołobrzegu. Zaintrygowały mnie niezwykłe okna i lokalizacja kawiarni (ostatnie piętro hotelu Marine). To idealne miejsce na popołudniową kawę z obłędnym widokiem. Desery są tu przepyszne, warto spróbować bezę oraz ciasto czekoladowe.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

10. Ogrody Hortulus to zespół ogrodowo-parkowy oddalony od Kołobrzegu o 30 kilometrów, ale warto tam zajrzeć, bo miejsce jest niesamowite. Na terenie 15 hektarów znajdują się ogrody tematyczne takie jak: ogród japoński, francuski, skalny, romantyczny, różany, ziołowy oraz wiele innych. Zaplanuj tu całe popołudnie, bo teren jest rozległy i aby zobaczyć wszystkie atrakcje, które oferowane są przez Ogrody Hortulus, należy zarezerwować kilka godzin. Oprócz ogrodów tematycznych na terenie kompleksu znajduje się również największy na świecie labirynt wraz z 20-metrową wieżą widokową. Latem odbywają się tu wydarzenia tematyczne z atrakcjami dla całych rodzin np. Dyniowe garden party, czy festiwal kwiatów jadalnych.

Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik
Kołobrzeg Przewodnik

Podczas pobytu w Kołobrzegu zatrzymałam się w hotelu Saltic w Grzybowie i zdecydowanie polecam Ci to miejsce jako bazę wypadową do zwiedzania Kołobrzegu oraz wakacyjnego odpoczynku.

Hotel opiszę w osobnym poście, bo jest to miejsce, które naprawdę polecam z uwagi na lokalizację, pyszne jedzenie, ilość atrakcji oraz fantastyczną obsługę.

Kołobrzeg Przewodnik

Spodobał Ci się post? Masz jakieś pytania? Koniecznie zostaw komentarz!

Tagi

Może Ci się spodobać