WYBRZEŻE AMALFI - JAK ZAPLANOWAĆ WYJAZD I ZWIEDZANIE

Wyszukaj

WYBRZEŻE AMALFI – INFORMACJE PRAKTYCZNE, KTÓRE POMOGĄ CI ZAPLANOWAĆ WYJAZD

Podziel się

Bardzo długo marzyłam o tym, aby zobaczyć tę część Włoch. Niezmiennie zachwycały mnie zdjęcia miasteczek Amalfitańskiego Wybrzeża. Niezwykłe klify, kręte drogi, kolorowe miasteczka przyklejone do wzgórz – brzmi fantastycznie prawda? Geograficzny region Kampanii kryje wiele niezwykłych miejsc i jeden niezbyt długi urlop nie wystarczy na to, aby go w pełni poznać. Sama się o tym przekonałam i jestem pewna, że jeszcze tam wrócę.

travelstory.pl Amalfi przewodnik
AMALFI - KIEDY JECHAĆ?

Wybrzeże Amalfitańskie to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Włoszech, dlatego warto wybrać się tu po sezonie. Od czerwca do września ten region przeżywa prawdziwe oblężenie turystów chcących zobaczyć ten niezwykły zakątek Włoch. Ponad dziesięć lat temu odwiedziłam ten region w sierpniu. Moim wielkim marzeniem było zobaczyć Pompeje. Po intensywnym zwiedzaniu ruin zaplanowałam odpoczynek na wybrzeżu Amalfi, niestety po kilkugodzinnym staniu w korku zrezygnowałam z tego planu. Postanowiłam wówczas, że wrócę tu poza sezonem i tak właśnie się stało.

travelstory.pl Amalfi przewodnik

Jeśli planujesz podróż, na wyrzeże Amalfi, to najlepszym czasem na zwiedzanie tego regionu będą marzec, kwiecień i pierwsza połowa maja, a następnie druga połowa września, październik i początek listopada. Podróż w tych terminach powinna Ci pozwolić na zwiedzanie bez tłumów turystów.
My odwiedziliśmy Amalfi na początku listopada i było idealnie. Z plaż zniknęły już leżaki, tłumów nie było i w każdym mieście bez problemu udało nam się zaparkować nasz samochód. Pogoda również nam sprzyjała, bo termometr wskazywał 20-24 stopnie, co tylko sprzyjało intensywnemu eksplorowaniu wybrzeża.

Amalfi przewodnik Travelstory.pl
LOTY

Najbliższym lotniskiem wybrzeża jest lotnisko w Neapolu, z którego do Amalfi dojedziesz w zależności od natężenia ruchu w 1,5 – 2 godziny.
Z podwarszawskiego lotniska w Modlinie i Krakowa dostępne są bezpośrednie loty (Ryanair oraz Easy Jet)
Nasz lot wyglądał następująco:
Czwartek Wylot Warszawa Modlin – 6.30 – Neapol – 8.50

Poniedziałek Wylot Neapol 21.45 – przylot Warszawa Modlin 23.59

Z lotniska w Neapolu kursują bezpośrednie autobusy na wybrzeże Amalfi (koszt 4 euro) czas jazdy ok. 2.30 h.

Drugą opcją jest lot do Rzymu i transfer na południe. W tym przypadku najwygodniej jest wynająć samochód i skierować się na południe – czas jazdy wynosi ok. 3-4 godzin. Z rzymskiego dworca Termini kursuje również pociąg do Neapolu, czas przejazdu zależy od rodzaju pociągu I wynosi od 1.30 h do 2.30 h.

Amalfi przewodnik Travelstory.pl
CENY NA WYBRZEŻU AMALFI

Region wybrzeża Amalfi należy do najdroższych regionów we Włoszech i niestety na tanie podróżowanie nie ma tu co liczyć. Najdroższym miejscem wybrzeża jest Positano, gdzie za nocleg nawet po sezonie trzeba zapłacić od stu do kilkuset euro.

Ceny parkingu 2-5 euro za godzinę

Przykładowe ceny

Pizza – 10-15 euro

Pasta – 7-20 euro

Danie główne 20-30 euro

Sałatka 10-15 euro

Kawa w restauracji – 2-4 euro

Amalfi przewodnik Travelstory.pl
GDZIE SPAĆ NA WYBRZEŻY AMALFI

Warto choć jedną noc spędzić w Positano, aby wstać o wschodzie słońca i móc podziwiać jeden z najbardziej magicznych widoków w Europie. Rezerwując nocleg w Positano, wybierz pokój z widokiem na miasto i wybrzeże. Ten widok wart jest każdych pieniędzy.
Najdroższe noclegi są w Sorrento, Positano i Amalfi. Jeśli tylko nieco oddalisz się od tych miejsc, ceny zarówno noclegów, jak i jedzenia relatywnie się zmniejszą.
My oprócz Positano spaliśmy też w miejscowości Furore, która znajduje się ponad 500 m. n.p.m oraz Maiori, które jest niewielkim, nadmorskim miasteczkiem, z promenadą idealną do porannego biegania.

Większość hoteli na wybrzeżu jest czynnych od kwietnia do października-listopada. Planując podróż, przed wylotem zarezerwowałam jedynie nocleg w Positano, a pozostałe noclegi rezerwowaliśmy spontanicznie w godzinach popołudniowych danego dnia, wiedząc, do którego punktu uda nam się dojechać.

Amalfi przewodnik Travelstory.pl
Amalfi przewodnik Travelstory.pl

Post o niezwykłym noclegu w Positano znajdziesz tutaj 

Przewodnik po wybrzeżu Amalfi znajdziesz tutaj

Spodobał Ci się post? Masz jakieś pytania? Koniecznie zostaw komentarz!

Tagi

Może Ci się spodobać