SANTORINI - NOCLEG W JASKINII Z NIESAMOWITYM WIDOKIEM

Wyszukaj

SANTORINI – ZAMIESZKAJ W JASKINII W NAJPIĘKNIEJSZYM MIASTECZKU NA WYSPIE

Podziel się

Podróż na Santorini była moim wielkim marzeniem. Marząc o tym miejscu, byłam pewna dwóch rzeczy.
Pierwszą było postanowienie, że odwiedzę Santorini poza sezonem, aby nacieszyć się w pełni klimatem tego miejsca w spokoju, bez tłumów turystów.
Drugą rzeczą było marzenie dość niezwykłe, ale możliwe do zrealizowania właśnie na Santorini, chciałam zamieszkać w najstarszej części Oia w Kalderze, gdzie znajdują się niezwykłe apartamenty w jaskiniach.

Santorini przewodnik travelstory.pl

Dość długo szukałam noclegu, bo zależało mi na naprawdę obłędnym widoku i na tym, aby nasz apartament nie był mikroskopijnych rozmiarów jak większość dostępnych w najstarszej części Oia. Znalazłam kilka ciekawych miejsc. Nie było ich zbyt wiele, bo większość hoteli w listopadzie jest zamknięta. Finalnie wybrałam Oia Collection, apartament Dream. Ma idealną lokalizację, prywatne jacuzzi na tarasie i obłędny widok na Oia.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl

Apartamenty w jaskini, zazwyczaj mają bardzo prosty wystrój i są naprawdę małe. Wynajmując tego typu nocleg, w większości przypadków nie płacisz za wysoki standard, ale za lokalizację, doświadczenie spania w jaskini i niewiarygodny widok, wart wszystkiego. Nasz apartament miał 45 metrów kwadratowych, składał się z salonu, części sypialnej i sporej łazienki. W pokoju dostępny był również aneks kuchenny, co pozwalało na przygotowanie pysznego śniadania i pachnącej kawy, którą mogliśmy wypić na naszym tarasie. Kawa z takim widokiem smakuje naprawdę wyśmienicie.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl

Dodatkowym atutem tego typu apartamentów są wanny z hydromasażem, które znajdują się na niewielkich prywatnych tarasach. Podziwianie panoramy miasta z takiej perspektywy, to najlepszy relaks. Niestety w naszym apartamencie woda w wannie nie była podgrzewana, w związku z tym poza sezonem taka kąpiel była pewnym wyzwaniem.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl
Mieszkanie w apartamencie zlokalizowanym jaskini ma swoje plusy i minusy.

Ogromnym plusem jest lokalizacja i widoki. Praktycznie o każdej porze dnia Oia wygląda inaczej, bo światło pełni tu bardzo ważną rolę. Komfort i możliwość podziwiania wschodów słońca była warta tego, aby wynająć apartament w Oia.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl

Minusami mieszkania w jaskini jest bardzo słaba wentylacja i brak okien. Jedynym otworem są drzwi wejściowe. W wielu miejscach trudno liczyć na prywatność, bo turyści przychodzą tuż obok twojego tarasu. Minusem też jest cena, bo nawet poza sezonem wynajęcie „przyzwoitego” apartamentu w jaskini, w centrum miasteczka wiąże się ze sporym wydatkiem. Ceny rozpoczynają się od 150 euro za noc.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl
Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl

Podsumowując, mieszkanie w apartamencie w jaskini ma swoje zalety, ale też i wady. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to niepowtarzalna możliwość doświadczenia czegoś zupełnie nowego, w miejscu absolutnie wyjątkowym. Gdybym miała wrócić na Santorini i spędzić tam przedłużony weekend, to jestem pewna, że ponownie zatrzymałabym się właśnie w takim apartamencie.

Santorini Ona Collection Suites travelstory.pl

Link do rezerwacji apartamentu

Santorini – informacje praktyczne jak zorganizować wyjazd

Pomysł na weekend w Atenach

Spodobał Ci się post? Masz jakieś pytania? A może masz w planach Santorini? Koniecznie zostaw komentarz!

Tagi

Może Ci się spodobać