NUSA LEMBONGAN I NUSA CENINGAM -INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wyszukaj

NUSA LEMBONGAN I NUSA CENINGAM – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Podziel się

Z perspektywy czasu po zobaczeniu Nusa Lembongan i Nusa Ceningam, polecam Ci je bardzo. Obie wyspy mają idealne plaże, wakacyjny klimat i mogłabym tam spędzić co najmniej tydzień, ciesząc się cudownymi warunkami, jakie tam panują. Po intensywnym zwiedzaniu Nusa Penidy cudownie było odpocząć, słuchając szumu fal na plaży Nusa Lembongan.

Nusa Lembongan - TRAVELSTORY.PL
TRANSFERY

O transferze z Bali bardziej szczegółowo pisałam w informacjach praktycznych o Nusa Penidzie. Transfer ten jest analogiczny dla każdej z tych wysp. My najpierw płynęliśmy na Nusa Penidę, a następnie na Nusa Lembongan. Transfer ten jest bardzo prosty i szybki. Bezpośrednio z portu na Nusa Penidzie odpływają 10-osobowe łodzie. Nie ma określonych godzin, kiedy przypływają i odpływają, jest to uzależnione od ilości osób, które się zbiorą. My czekaliśmy około 10 minut. Czas transferu z Nusa Penidy nie zajął nam więcej niż 10 minut. Kosz takiej przeprawy wynosi 100 000 IDR od osoby.
W porcie czekają na turystów taksówki, koszt transferu do hotelu zlokalizowanego na przy Jungut Batu Beach wyniósł nas 100 000 IDR, co w mojej opinii było zawyżoną kwotą. Niestety nie było żadnych szans targowanie się, bo ten kierowca był jedyną opcją transferu. Przy próbie targowania się, kierowca odszedł i zostaliśmy sami z bagażami.
Transfer z Nusa Lembongan na Bali zajął nam około 30 minut. W ramach biletu odebrano nas z hotelu i przetransportowano do portu. W tej cenie jest też transfer do hotelu na południu Bali. Korzystaliśmy z firmy D’camel link do strony operatora

Nusa Lembongan - TRAVELSTORY.PL
ZWIEDZANIE WYSPY

Uwielbiam zwiedzać na skuterze i bardzo cenię sobie tę wolność, gdy możesz zatrzymać się wszędzie, gdzie tylko Ci się spodoba i prawie nic Cię nie ogranicza. Nusa Lembonghan i Nusa Ceningam są wręcz stworzone do zwiedzania i eksplorowania wyspy w ten właśnie sposób.
Koszt wynajmu skutera wynosi od 60 000 – 90 000 IDR za dzień. Ceny te różnią się zależności od tego, czy wybierzesz nowszy, czy starszy skuter.

Nusa Lembongan - TRAVELSTORY.PL
GDZIE WARTO ZJEŚĆ NA WYSPIE

Mogę Ci polecić dwa miejsca na Nusa Lembongan, gdzie warto wybrać się na obiad lub kolacje. Oba, były w pobliżu naszego hotelu na wyspie Nusa Lembongan.
Pierwszy z nich to Eco Bali Deco – serwowane są tam bardzo dobre posiłki. Zjesz tu typowo azjatyckie dania, wszelkiego rodzaju curry i inne wegetariańskie specjały. link do restauracji
Drugie miejsce to restauracja na plaży – Angus shipwreck Bar&Restaurant link do restauracji
Na Nusa Ceningam warto zatrzymać się na obiad w jednej z restauracji położonych w okolicy Song Tepo Beach. To miejsce, gdzie możesz odpocząć w hamaku czy huśtawce zawieszonej nad wręcz niewiarygodnym lazurowym morzem. Panuje tu niesamowita atmosfera wakacyjnego chilloutu. My zatrzymaliśmy się w restauracji KUUN Sunset, gdzie jedzenie może nie było wybitnie pyszne, ale atmosfera tam panująca i widoki były obłędne. link do restauracji 

Nusa Lembongan - TRAVELSTORY.PL
GDZIE ZATRZYMAĆ SIĘ NA NUSA PENIDZIE

Na wyspach Nusa Lembongan i Nusa Ceningam, każdy znajdzie nocleg zgodny z założonym budżetem. Zakwaterowanie jest tu bardzo różne. Począwszy od budżetowych noclegów typu guest house, aż po designerskie wille z basenami na klifie.
Z perspektywy osoby która, przejechała całą wyspę wszerz i wzdłuż mogłabym Ci polecić 3 lokalizacje, gdzie warto się zatrzymać.
1. Plaża Jungut Batu – to piękna plaża, przy której znajdziesz liczne hotele i hoteliki.
2. Dream beach – w jej okolicy również warto poszukać zakwaterowania, sama plaża jest piękna, a jej kameralne położenie naprawdę zachwyca.
3. Okolice żółtego mostu i plaż Jalan oraz Song Tepo na Nusa Ceningam, znajduje się tam niesamowita płycizna z miękkim piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Widoki są tam rajskie.

Nusa Lembongan - TRAVELSTORY.PL

Subiektywny przewodnik po Wyspach Nusa Lembongan i Nusa Ceningam znajdziesz tu

Mnóstwo informacji praktycznych o wyspie Nusa Penida znajdziesz tutaj.

Informacje praktyczne o wyspie Nusa Lembongan znajdziesz tutaj

Hotel na wyspie Nusa Lembongan

Tagi

Może Ci się spodobać