NUSA PENIDA - INFORMACJE PRAKTYCZNE O WYSPIE

Wyszukaj

NUSA PENIDA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Podziel się

Wyspa Nusa Penida to niesamowite miejsce. Krajobrazy są tak piękne, że aż nierealne. Ciekawe jest to, że Nusa Penida oddalona jest zaledwie 40 minut (prywatnymi promami) od Bali, a wciąż jest jeszcze bardzo dziewicza. Dlatego koniecznie zaplanuj wycieczkę, aby doświadczyć osobiście tego wszystkiego, co oferuje ta magiczna wyspa.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL

Na Nusa Penidę możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę, organizowaną przez lokalne biura podróży na Bali. Wyruszasz wtedy tuż po siódmej z hotelu, aby zdążyć na poranny prom, który w zależności od firmy odpływa w godzinach 7.30-9.00.
Są dwa rodzaje wycieczek jednodniowych. Pierwszy rodzaj oferuje możliwość zwiedzania wyspy i jej atrakcji na lądzie. Plan drugiej wycieczki pozwoli Ci na poznanie wodnej fauny i flory, która ma również wiele do zaoferowania.
Ja po 3 dniach spędzonych na tej wyspie proponuję Ci na własną rękę zorganizować wycieczkę, która trwa dwa dni. Jeden dzień na zwiedzanie Nusa Penidy to zdecydowanie za mało.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL
TRANSFERY

Są dwie możliwości dotarcia na wyspę. Pierwsza z nich to publiczny, lokalny prom, który jest znacznie tańszy, ale i wolniejszy. Odpływa z portu Padang Bai i rejs trwa około dwóch godzin. Nie testowałam tej opcji, bo zależało mi na czasie, dlatego wybrałam drugą opcję, którą są prywatne, szybkie promy typu speed boat. Podróż trwa ok. 40 minut. Prom najlepiej zarezerwować przed przyjazdem na Bali. W cenie biletu jest również transfer z hotelu do portu w miejscowości Sanur. Promy odpływają rano i po południu, ostatni prom jest o 17.00. Nasz pierwotny plan zakładał, że po przylocie (3 godziny do odpłynięcia ostatniego promu) jedziemy prosto do portu i płyniemy na Nusa Penidę. Finalnie nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie z obawy, czy zdążymy na prom. Teraz, z perspektywy czasu mogę odradzić ten pomysł, bo my spóźnilibyśmy się o pół godziny. Jeśli będziesz w godzinach popołudniowych na połudnu Bali, to sugeruję Ci nocleg w miejscowości Sanur. Dzięki temu poranny transfer do portu zajmie Ci parę minut.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL

Płynęliśmy promem firmy Sugriwa Express. Bezpośrednio na stronie operatora można zarezerwować bilety. Koszt promu 300 000 IDR w jedną stronę. My bilety kupowaliśmy tylko na Nusa Penidę, ponieważ wracaliśmy z Nusa Lembonghan. Kupno biletu w obie strony jest znacznie bardziej opłacalne.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL
ZWIEDZANIE WYSPY

Zwiedzanie Nusa Penidy jest niezapomnianym przeżyciem. Wyspa wciąż w wielu miejscach jest bardzo dziewicza. Nigdzie na świecie nie spotkałam tak złej jakości dróg. Moim zdaniem kompletnie nie nadają się do jazdy skuterem. Zwiedziłam „pół Azji” na skuterze i uwielbiam poznawanie miejsc w ten właśnie sposób, ale na Nusa Penidzie nie odważyłabym się podróżować skuterem. Drogi są bardzo strome, kręte i kiepskiej jakości. Przed wyjazdem słyszałam od kilku osób zwiedzających wyspę na motorze, że przez złapaną gumę stracili pół dnia zwiedzania, a o to naprawdę nietrudno. Dlatego zdecydowanie polecam wynajęcie samochodu z kierowcą, co pozwoli Ci na sporą oszczędność czasu i chwilę odpoczynku w trakcie przejazdu od jednej atrakcji do kolejnej.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL

Planując zwiedzanie weź ze sobą wygodne buty i odzież, bo aby dojść do największych atrakcji na wyspie, często należy pokonać strome zejścia i niezbyt bezpieczne ścieżki. Wybierając się na Nusa Penidę, weź ze sobą wygodne adidasy, bo o kontuzję, czy groźniejszy wypadek podczas zejścia na plaże naprawdę nietrudno. Sporo turystów schodzi na Kelingking beach w japonkach, co dla mnie jest równoznaczne z chodzeniem po naszych rodzimych Tatrach, w butach na obcasie czy sandałkach. Na Nusa Penidzie bez dobrych butów daleko nie zajdziesz. Nigdzie nie spotkałam się z tak niebezpiecznymi zejściami, dlatego przygotuj się dobrze do zwiedzania tej wyspy.

Kierowcę, który w ciągu dwóch dni zwiedzania pokazał nam wszystkie najważniejsze atrakcje, zarezerwowałam wcześniej przez Internet. Dzięki temu czekał na nas już w porcie. Pozwoliło nam to na sporą oszczędność czasu. Kierowcę poleciła mi osoba, która była na wyspie miesiąc wcześniej.
Po dwóch dniach zwiedzania mogę Ci też go polecić. Opowiedział nam mnóstwo ciekawostek o wyspie. Przy okazji wskazywał nam miejscówki z przepysznym jedzeniem.
Kontakt do kierowcy nusapenidatravelbali@gmail.com i przez whatsapp +6281916419180.

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL
GDZIE ZATRZYMAĆ SIĘ NA NUSA PENIDZIE

Zdecydowanie polecam Ci okolice Crystal Bay. Ta lokalizacja pozwala na to, aby popołudniu wybrać się tam, chwilę odpocząć na plaży, snorkować, a na koniec zobaczyć spektakularny zachód słońca. My zatrzymaliśmy się w Coco Resort i mogę polecić Ci ten hotel. To niewielki hotelik, w lokalnym stylu. Tu znajdziesz post opisujący hotel

Nusa Penida - TRAVELSTORY.PL

Subiektywny przewodnik po wyspie znajdziesz tutaj

Tagi

Może Ci się spodobać