TENERYFA - INFORMACJE PRAKTYCZNE – Travelstory

Wyszukaj

TENERYFA – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Podziel się

Teneryfa to świetny pomysł zarówno na tygodniowy wypad, z zamiarem leżenia na plaży, jak i bardziej aktywnego spędzania czasu. Wyspa jest zróżnicowana pod kątem klimatu.
Południe wyspy jest zdecydowanie cieplejsze i opady występują tu niezwykle rzadko. Północ jest dużo bardziej zielona i chłodniejsza, często jest zachmurzona. Planując pobyt na Teneryfie, wybierz południe, ponieważ pogoda będzie znacznie bardziej sprzyjała wakacyjnym planom.

Teneryfa - informacje praktyczne
Gdzie zatrzymać się na Teneryfie?

Samo południe wyspy też jest zróżnicowane. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla lubiących spokój, idealnym rozwiązaniem będą miejscowości otaczające największe kurorty, takie jak La Galleta, Callao Salvaje, Playa de San Juan czy El Medano. Podczas pierwszego pobytu na Teneryfie zatrzymaliśmy się w Callao Salvaje i bardzo podobało mi się to miejsce. Podczas drugiego pobytu, w okresie świąteczno-noworocznym, wybrałam okolicy playa Fanabe, bo wśród bardziej turystycznych plaż Teneryfy, ta najbardziej mi się podoba i okolica bardziej sprzyjała sylwestrowej zabawie.

Teneryfa - informacje praktyczne
Pogoda na Teneryfie

Liczba dni słonecznych na Teneryfie jest imponująca i co ważne, roczna liczba opadów nie przekracza 200 mm. Średnie temperatury na Teneryfie sięgają od 21 do 26 stopni Celsjusza. W grudniu, podczas naszego pobytu, temperatury w dzień wynosiły 22-27 stopni, w nocy natomiast było nieco chłodniej, 19-17 stopni.

Teneryfa - informacje praktyczne
Kiedy lecieć na Teneryfę?

Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny i sporo w tym racji, bo klimat jest tu niezwykle łagodny. Zimą jest to przyjemnie ciepło, a latem, nie ma tu afrykańskich upałów.

Teneryfa - informacje praktyczne
Poruszanie się po Teneryfie

Transfer z lotniska na południe to szeroka autostrada, dzięki czemu zajmuje ok. godziny z lotniska północnego, a niecałe pół godziny z lotniska południowego.
Najlepszym środkiem transportu po Teneryfie jest samochód. Ceny wynajmu aut są bardzo rozsądne i niższe niż np. we Włoszech czy Francji. Warto wynająć samochód z lokalnej firmy, a nie sieciówki, z uwagi dużo niższe koszty ubezpieczenia chroniącego naszą kieszeń przed wszelkimi uszkodzeniami pojazdu. Na gran Canarii, pomimo hotelowego parkingu, nasz samochód po kilku dniach „zyskał” kilka rys i jedno wgniecenie. Dlatego akurat na ubezpieczeniu nie opłaca się oszczędzać.
Główne drogi na Teneryfie są szerokie i bardzo komfortowe. Pewne trudności pojawiają się, gdy wyruszysz na zwiedzanie wyspy. Lokalne drogi do najłatwiejszych nie należą. Gdy tylko zjedziesz z autostrady, możesz spodziewać się sporej różnicy wzniesień i ogromnej ilości zakrętów. Szczególnie „spektakularne” drogi to np. ta prowadząca do osady Masca, Punta de Teno oraz Garachico. Aby dostać się do tych atrakcji, musisz się „zmierzyć” z ogromną liczbą zakrętów, nie zapominając o dużej różnicy wzniesień. Nie bez powodu Masca do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku była osadą odciętą od świata.
Wynajmując samochód, wybierz nieco mocniejszy silnik. Znacznie ułatwi to pokonywanie wzniesień.

Teneryfa - informacje praktyczne

Więcej informacji o atrakcjach Teneryfy znajdziesz tu

Tagi

Może Ci się spodobać