12 MIEJSC, KTÓRE KONIECZNIE MUSISZ ZOBACZYĆ NA TENERYFIE

Wyszukaj

12 MIEJSC, KTÓRE KONIECZNIE MUSISZ ZOBACZYĆ NA TENERYFIE

Podziel się

Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich i oprócz plażowania nad oceanem ma naprawdę także wiele do zaoferowania wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Będąc pierwszy raz na Teneryfie, wielokrotnie się zachwycałam jej niezwykłym krajobrazem i wiedziałam, że tu wrócę. Jeszcze tego samego roku wróciłam na wyspę.
Teneryfa ma bardzo zróżnicowany krajobraz, nie znajdziesz tutaj plaż z pięknym białym piaskiem, to jest wulkaniczna wyspa. Zobaczysz za to niezwykłe, czarne plaże, kilkusetmetrowe klify stykające się z krystalicznie czystą wodą. Jestem pewna, że zadziwi Cię tak jak mnie, zmieniający się krajobraz Teneryfy od księżycowych widoków, po przecudne, zielone wzgórza.
Teneryfa jest górzysta i posiada czynny wulkan el Teide, który jest najwyższym szczytem nie tylko Wysp Kanaryjskich, ale i Hiszpanii (3718 m.n.p.m.)

teneryfa - travelstory.pl

Co należy zobaczyć na Teneryfie? Przygotowałam dla ciebie miejsca, które subiektywnie uważam za warte zobaczenia. Przewodnik ten powstał po ponad dwóch tygodniach zwiedzania Teneryfy podczas dwóch pobytów. Niektóre miejsca odkryłam przypadkiem, dziwiąc się bardzo, że np. przepiękna czarna plaża w Callao Salvaje oraz playa Montana de Amarillo nie są opisane w żadnym przewodniku.
Na Teneryfie najbardziej zachwyciła mnie przyroda, a w szczególności to, jak niesamowicie zmienia się krajobraz na wyspie po przejechaniu kilku kilometrów.

Travelstory.pl - Teneryfa
Travelstory.pl - Teneryfa
Teneryfa - subiektywny przewodnik po wyspie

1. Wulkan Teide – to absolutny must see Teneryfy. Wycieczka na czynny wulkan to niesamowite przeżycie. Dla mnie niespotykany księżycowy klimat, który zmieniał barwy od czarnej lawy, o odcieniu naszego węgla, po żółte, czerwone i momentami niebieskie skały. O wycieczce na wulkan el Teide mnóstwo informacji oraz zdjęć znajdziesz tutaj. link

teneryfa - travelstory.pl

2. Roques de Garcia leżą u podnóża wulkanu El Teide. Warto się tu zatrzymać, choć na chwilę, aby przespacerować się wyznaczoną trasą, gdzie możemy podziwiać te formy skalne w całej okazałości. Mają niesamowite kształty i nazwy. Niezliczona ilość odcieni brązu, czerwieni i szarości idealnie komponują się z błękitnym niebem. Z tego miejsca będziesz mieć również okazję do zrobienia idealnego zdjęcia wulkanu.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

3. Punta de Teno – mieści się tu latarnia Faro de Teno oraz niewielka wulkaniczna plaża. To właśnie stąd jest najlepszy widok na los Gigantes. Droga przez ostatnich kilka lat była zamknięta, z powodu wypadków związanych z osuwającymi się na drogę głazami. Obecnie jest wyremontowana i zdecydowanie bezpieczniejsza. Prowadzi bezpośrednio na półwysep, gdzie w iście księżycowym klimacie możesz podziwiać Los Gigantes. Miejsce jest naprawdę warte odwiedzenia. Ważne, droga dojazdowa TF-445 jest zamykana od czwartku do niedzieli w godzinach 10-19 oraz po opadach deszczu. Miej to na uwadze, planując wycieczkę.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

4. Wąwóz Masca wyjątkowe miejsce na wyspie. Masca to malutka miejscowość położona na wysokości 600 m.n.p.pm. w dolinie. Otaczające ją góry i widok na ocean tworzą niesamowitą scenerię. Droga prowadząca do osady jest nie mniej malownicza i z uwagi na liczbę punktów widokowych, które oferują obłędne krajobrazy, zajmuje sporo czasu. Z osady prowadzi 4-kilometrowy szlak pieszy wąwozem Masca, który kończy się na wulkanicznej, czarnej plaży o tej samej nazwie co osada.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

5. Los Gigantes to klify, które sięgają nawet 800 metrów wysokości. W miejscowości Los Gigantes, u stóp klifów znajduje się plaża, do której prowadzi droga z portu. Sama plaża nie jest bardzo urokliwa, ale stojąc tak blisko klifów, robią duże wrażenie. Najlepszy widok na te niesamowite formacje skalne, jest z cyplu Punta de Teno. Dobrym rozwiązaniem jest również wycieczka statkiem, aby zobaczyć los Gigantes w całej okazałości. Wycieczki organizowane są m.in. z miejscowości Los Gigantes.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

6. Garachico to małe senne miasteczko o niezwykłej historii. Kiedyś było najważniejszym, portowym miastem Teneryfy. W 1706 roku, po wybuchu wulkanu, miasto zostało zalane lawą. Pomimo że zostało odbudowane i obecnie jest bardzo malowniczym nadmorskim miasteczkiem, to nigdy już nie odzyskało dawnego znaczenia. Na głównym placu (Plaza de la Libertad) znajduje się kilka kawiarenek oraz skwer, gdzie możesz chwilę odpocząć. Tuż przy dawnym porcie stoi niewielki zamek z XVI wieku – Castillo de San Miguel. Obok niego możemy zobaczyć naturalne baseny, które stworzyła lawa – el Galeton. Obecnie to ulubione miejsce odpoczynku miejscowych.
7. Droga do Garachico z wąwozu Masca oferuje niezwykłe widoki i wiele wartych zatrzymania się punktów widokowych. Ostatni odcinek natomiast wymaga silnych nerwów i umiejętności doświadczonego kierowcy. Droga jest niezwykle stroma i odniosłam wrażenie, że składa się wyłącznie z zakrętów w kształcie liter S.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

8. Playa El Duque uważam, że jest to najładniejszą plażą na południu Teneryfy. Wybierz się również na spacer promenadą w jej okolicy, bo jest tu bardzo ładnie.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa-travelstory.pl

9. La Orotava to jedno z najstarszych miast na Teneryfie Warto zajrzeć tu, choć na chwilę, by zobaczyć tradycyjną, kanaryjską zabudowę kolonialną. Możesz tu zwiedzić tradycyjny kanaryjski dom Casa de Los Balcones. Polecam, bo wnętrza to prawdziwa podróż w czasie. Głównym placem la Orotavy jest plaza de la Contitucion, to właśnie na tym placu w trakcie świąt Bożego Ciała, tworzone są niezwykłe obrazy z kwiatów oraz piasku wulkanicznego. Spacer uliczkami najstarszej części miasta pozwala poczuć, jak Teneryfa wyglądała dawniej.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

10. Wulkaniczna, czarna plaża w miasteczku Callao Salvajo to jedna z najładniejszych czarnych plaż, które widziałam na Wyspach Kanaryjskich. Odkryłam ją dlatego, że podczas pierwszego pobytu nasz apartament zlokalizowany był tuż przy niej. Sama plaża jest niewielka, otaczają ją niewysoki klify, ale kolor piasku robi wrażenie.

teneryfa - travelstory.pl

11. Playa Montana Amarilla, to miejsce także odkryłam przypadkiem, przeglądając na portalu Tripadvisor okoliczne atrakcje. Miejsce jest jakby żywcem przeniesione z Wielkiego Kanionu. Dominują to niezwykłe, wyrzeźbione, czerwone skały. Sama plaża jest niewielka i kamienista. Turyści odpoczywają na niezwykłych półkach skalnych. Uważam, że naprawdę warto zobaczyć to miejsce.

teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl
teneryfa - travelstory.pl

12. Siam Park – Jeden z największych parków wodnych w Europie, jego powierzchnia wynosi 185 000 m2. Ogromny ogród, basen z plażą, niezliczona liczba atrakcji, zjeżdżalni i cały teren robią ogromne wrażenie. Tu z pewnością odkryjesz i poczujesz się jak dziecko.

Teneryfa to naprawdę wyjątkowa wyspa i jestem pewna, że tu wrócę jeszcze nie raz.

teneryfa-travelstory.pl

Jeśli szukasz informacji praktycznych o Teneryfie to znajdziesz je tu 

Tagi

Może Ci się spodobać