ZAKYNTHOS - ZOBACZ NAJŁADNIEJSZE MIEJSCA NA WYSPIE

Wyszukaj

ZAKYNTHOS – PRZEWODNIK PO NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSCA NA WYSPIE

Podziel się

Zakynthos to niewielka wyspa należąca do archipelagu wysp Jońskich. Zakynthos nazywana była przez Wenecjan kwiatem wschodu. Wyspa jest bardzo różnorodna, zobaczysz tu przepiękne zatoczki, niezwykłe plaże, zielone gaje oliwne i wprawiające w zachwyt klify.

travelstory.pl zakynthos

Grecja jest jednym z moich ulubionych wakacyjnych miejsc, bo to idealny kraj, aby spędzić urlop, który można potem naprawdę dobrze wspominać. Decyzję o wakacjach na Zakynthos podjęłam spontanicznie, bo tym razem wyjątkowo zależało mi na odpoczynku połączonym z dwu- trzydniowym zwiedzaniem wyspy. Na wyspie znajduje się wiele piaszczystych plaż, które są zlokalizowane głównie na wschodnim i południowym wybrzeżu.

travelstory.pl zakynthos

Zakynthos ma około 20 kilometrów szerokości i 40 kilometrów długości. Aby zobaczyć najważniejsze atrakcje wyspy, wystarczą Ci 2-3 dni. Zakynthos najlepiej zwiedzać na własną rękę, wynajmując samochód, którego koszt wynosi 35-60 euro za dobę. Koszt ten uwzględnia pełne ubezpieczenie samochodu, obejmujące wszystkie ewentualne szkody. Drogi na wyspie nie są najlepszej jakości, dlatego o drobne uszkodzenia jak np. uderzenie kamieniem, nie jest trudno.

travelstory.pl zakynthos-3

Muszę przyznać, że wyspa Zakynthos bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie znajdziesz tu pięknych, białych miasteczek, tak charakterystycznych dla greckich krajobrazów. W połowie ubiegłego wieku wyspa Zakynthos doświadczyła bardzo silnego trzęsienia ziemi, po którym ocalało zaledwie parę domów. Dlatego też trudno tu znaleźć zabudowę, która liczy więcej niż 70 lat.
Mnie absolutnie zachwyciła przyroda na wyspie Zakynthos, bo robi ona ogromne wrażenie. Zobaczysz tu miejsca, które są tak piękne, że aż nierealne.

travelstory.pl zakynthos-
SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO WYSPIE ZAKYNTHOS

Przygotowałam dla Ciebie listę miejsc, które warto zobaczyć na wyspie.

1. Zatoka Wraku to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na wyspie. To również trzecie, najpopularniejsze miejsce w Grecji, które jest jedną z najczęściej fotografowanych greckich krajobrazów. Historii o tym, jak wrak znalazł się w Zatoce, jest kilka. Najczęściej przekazywaną jest historia o uciekającym statku przemytników, który osiadł na mieliźnie w tej właśnie zatoce. Po tym zdarzeniu ponoć na wyspie przez 3 lata nikt nie kupował legalnych papierosów.

Druga teoria mówi o tym, że grecka organizacja turystyczna umieściła wrak w zatoce, aby przyciągnąć turystów. Która z tych historii jest prawdziwa, tego nikt nie wie. Nie podlega dyskusji, że zatoka robi ogromne wrażenie.

Zatokę Wraku możesz zobaczyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to rejs statkiem, który przypływa bezpośrednio na plażę, gdzie leży wrak. Koniecznie zabierz ze sobą buty do pływania, bo oślepiająco biała plaża jest żwirowa i bardzo trudno się po niej chodzi. Lazur wody w zatoce jest tak niesamowity, że momentami zastanawiałam się, czy ten kolor jest realny. Brak cienia w zatoce i odbijające się słońce od białej plaży powodują, że nie jest łatwo robić zdjęcia, czy cieszyć się widokami. Z uwagi na fakt, że jest to największa atrakcja turystyczna na wyspie Zakynthos, to licz się z tym, że oprócz Ciebie będą tu tłumy ludzi. Moje odczucia odnośnie zwiedzania plaży, na której znajduje się wrak, były mieszane. Zatokę Wraku, możesz również zobaczyć z pobliskich klifów i ten widok zdecydowanie Ci polecam! Wybierz się wcześnie rano. My dotarliśmy na miejsce parę minut po 8 rano i byliśmy praktycznie jedynymi turystami. Od oznaczonego punktu widokowego skieruj się w prawo. Zobaczysz ścieżkę, która prowadzi do greckiej flagi. To właśnie tam jest najlepszy widok na zatokę. Weź ze sobą odpowiednie buty, bo skały są ostre, a droga pełna nierówności. Widok z tego miejsca pokazuje całą magię Zatoki Wraku. Jest naprawdę pięknie. Jeśli chcesz zobaczyć Zatokę Wraku, to polecam Ci właśnie to miejsce, bo zatoka z perspektywy plaży traci bardzo dużo uroku.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

2. Przylądek Skinari to najdalej wysunięta na północ część wyspy. Znajduje się tu tawerna, a na jej terenie możesz zobaczyć dwa wiatraki. Jeden z nich możesz wynająć. Wyobraź sobie wakacje w wiatraku z obłędnym widokiem na lazurową wodę i pobliskie klify, będące wrotami do Błękitnych Grot. Brzmi świetnie prawda? Tuż obok tawerny znajdują się schody, prowadzące w dół. To właśnie stąd odpływają łodzie oferujące wycieczki do Błękitnych Grot. Z tarasów ulokowanych między schodami, rozpościera się również przepiękny widok na pobliskie, niewielkie plaże i klify. To również idealne miejsce na pływanie, woda jest tu niezwykle przejrzysta.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos-12
travelstory.pl zakynthos-11
travelstory.pl zakynthos-11

3. Błękitne Groty stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych wyspy. Znajdują się na wschodnim wybrzeżu Zakynthos, pomiędzy miejscowościami Skinari i Agios Nikolaos. Aby je zobaczyć, warto wybrać się w rejs z przylądka Skinari. Niewielkie łodzie, które oferują wycieczki, bez problemu wpływają do poszczególnych grot, dzięki czemu można zobaczyć niezwykły kolor wody, barwę i często niewiarygodny kształt skał. Duże statki tylko podpływają na niewielką odległość do grot.

travelstory.pl zakynthos-
travelstory.pl zakynthos-

4. Porto Nikolaos to niewielki port znajdujący się na wschodnim wybrzeżu wyspy. To jedno z kilku miejsc na wyspie, skąd można wyruszyć w rejs do Zatoki Wraku. Kolorowe łodzie kołyszą się na lazurowej wodzie. Miejsce jest bardzo malownicze, ale zapewne w normalnym sezonie jest tu również sporo turystów.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

5. Plaża Xigia to niezwykła plaża, która nazywana jest naturalnym spa, ponieważ jest tu wysokie stężenie siarki w wodzie. Plaża jest kamienisto-żwirowa, a woda naturalnie mętna. Aby dostać się na plażę, która znajduje się pomiędzy dwoma klifami, należy zejść tuż obok tawerny zlokalizowanej przy drodze. Tawerna posiada również niewielki bar na plaży, do którego napoje dostarczane są za pomocą specjalnego wyciągu z zamocowanym koszyczkiem, w którym podróżują zamówione napoje.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

6. Ag. Nikolaos i plaża St. Nicholaos to miejsce, gdzie zobaczysz niewielki grecki kościółek, który wybudowany został na pobliskich skałach. Kościółek ma bardzo malownicze położenie. Tuż obok znajduje się piaszczysta, rozległa plaża, która ma bardzo łagodne zejście do morza.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

7. Gerakas to wyjątkowa plaża, która należy do Morskiego Parku Nardowego. Panuje tu spokój, a dla turystów dostępna jest wydzielona część. Plażę Gerakas żółwie Caretta wybrały jako miejsce składania jaj. Każde gniazdo jest tutaj w specjalny sposób oznaczone, przez pracujących tu wolontariuszy. Na plaży nie można przebywać po zmroku. Uważam, że to jedna z ładniejszych plaż na wyspie.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

8. Cameo Island nazywana jest wyspą miłości. Wyspa jest prywatna i prowadzi do niej drewniany most, który jest idealnym miejscem do sesji fotograficznych. Wstęp na wyspę jest płatny i wynosi 5 euro, w cenie otrzymujesz breloczek ze swoim zdjęciem, które jest robione przy wejściu. Wyspa jest bardzo mała i znajduje się tutaj niewielka kamienista plaża z malowniczo powiewającymi na wietrze białymi płachtami. W pobliżu wyspy znajdują się punkty oferujące rejsy i wynajem łodzi. Stąd możesz wybrać się w rejs do Zatoki Wraku czy Przylądka Keri. W tym miejscu ceny wynajmu łodzi były najkorzystniejsze.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

9. Porto Limnionas to niewielka zatoka leżąca pośród klifów, której kolor wody absolutnie zachwyca. To idealne miejsce na odpoczynek połączony ze skokami do wody i snorklingiem w krystalicznie czystej wodzie. To również idealne miejsce do latania dronem, bo widoki z tej perspektywy zachwycają. Pobliska restauracja oferuje leżaki, które znajdują się na kamiennych tarasach. Pomimo braku piaszczystej plaży, miejsce ma naprawdę świetny klimat.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

10. Porto Roxa to kolejna zatoka zlokalizowana w niewielkiej odległości od Porto Limnionas, która jest idealnym miejscem do pływania i skakania do wody.

travelstory.pl zakynthos

11. Restauracja Keri Lighthouse to miejsce, które jest absolutnym hitem na wyspie. Niewielka, bardzo klimatyczna restauracja wybudowana na klifie, oferująca pięciogwiazdkowy widok na przylądek Keri. Warto tu zaplanować przerwę na obiad. Polecam Ci tutaj greckie przekąski, które były naprawdę pyszne. Aby móc zrobić w tym miejscu zdjęcia, należy być gościem restauracji.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

12. Keri Viewpoint to punkt widokowy znajdujący się w niewielkiej odległości od restauracji. Ten punkt jest zupełnie darmowy i oferuje równie niezwykły widok na pobliskie skały i klify, które liczą ponad 300 metrów wysokości.

travelstory.pl zakynthos
travelstory.pl zakynthos

Wyspa Zakynthos bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Mnóstwo tu pięknych miejsc, niezwykłych widoków i uśmiechniętych Greków. Greckie wyspy mają w sobie magiczną moc, która sprawia, że każde wakacje w tym kraju są niezwykle udane. Moje wakacje na Zakynthos były genialne i jeśli zastanawiasz się nad tym kierunkiem na urlop, to ja zdecydowanie polecam Ci tę wyspę!

travelstory.pl zakynthos
Tagi

Może Ci się spodobać