LISTA INSPIRACJI - GRY PLANSZOWE, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Wyszukaj

LISTA INSPIRACJI – GRY PLANSZOWE, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Podziel się

Przygotowałam dla Ciebie kolejną listę inspiracji – w którym znajdziesz zestawienie gier planszowych, które warto kupić.
Od zawsze byłam wielką fanką gier planszowych. Często zabieram je na nasze letnie, weekendowe wyjazdy na Mazury i zazwyczaj każdy wieczór poświęcamy na rozgrywki, które pochłaniają nas kompletnie.
Przed nami perspektywa wielu wieczorów spędzonych w domu. To idealny czas, aby odkryć na nowo tę formę rozrywki, która świetnie integruje całą rodzinę i powoduje, że podczas rozgrywki zapominamy o całym świecie.

Każdy z nas zapewne zna najbardziej popularne gry, takie jak: scrabble, monopol czy jengę. W ostatnich latach dzięki znajomym poznałam nowe gry i gdy zaczęłam przeglądać ofertę aktualnie dostępnych gier, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, tym jak duży jest ich wybór. Odkryłam gry strategiczne, które mają niezwykle wciągająca fabułę, zręcznościowe i towarzyskie, które świetnie integrują ludzi.

Gry Planszowe - Travelstory

Gry, które dobrze znam i ostatnio często w nie gramy: Wsiąść do pociągu, Dixit, Osadnicy, Gierki Małżeńskie, Taboo – uwielbiam ją w nią grać z przyjaciółmi, Tajniacy – w mojej opinii nigdy nie zawodzi, Santorini – to moje ostatnie wielkie odkrycie, Pandemia – to mój ostatni zakup, graliśmy w nią trzykrotnie jednego wieczoru i kompletnie pochłonęło nas ratowanie świata.

Gry Planszowe - Travelstory

Przygotowałam dla Ciebie zestawienie gier, które ja sama bardzo lubię oraz zostały mi polecone przez znajomych. Kolejność ich jest przypadkowa.

1. Wsiąść do Pociągu – Europa – link – 2 do 5 graczy
2. Dixit – link  3 do 6 graczy
3. Osadnicy – narodziny imperium link – 1 do 4 graczy
4. Gierki małżeńskie – link  – 2 do 4 graczy
5. Taboo – link – 2 do 6 graczy
6. Monpoly – link – 2 do 6 graczy
7. Scrabble – link – 2 do 4 graczy
8. Tajniacy – link  – od 2 graczy
9. Jenga – link – od 1 gracza
10. Pokolenia – link – 2 do 4 graczy
11. Pięć klanów – link – 2 do 4 graczy
12. Pandemia  – link– 2 do 4 graczy
13. Santorini – link– 2 do 4 graczy
14. Alchemicy – link– 2 do 4 graczy
15. Azul – link – 2 do 4 graczy

A Ty masz jakieś swoje ulubione gry? Koniecznie dopisz je w komentarzu.

Tagi