Osada Osjaków - pomysł na rodzinne wakacje w Polsce – Travelstory

Wyszukaj

POMYSŁ NA WEEKEND – OSADA OSJAKÓW – IDEALNE MIEJSCE NA RODZINNY WYJAZD

Podziel się

Pierwszy raz Osadę Osjaków odwiedziłam w lutym i pomimo braku zieleni, miejsce od razu mnie zachwyciło. Osada Osjaków to piękny skandynawski design, świetnie wyposażone domki i coś, co najbardziej cenię: bardzo bliski kontakt z przyrodą i zwierzętami. Położenie osady też robi swoje. Domki znajdują się w lesie i dominującym dźwiękiem jest jest tu szum drzew.

Osada Osjaków
Osada Osjaków

Już w trakcie pierwszej wizyty w tym miejscu wiedziałam, że tu wrócę i od razu zaserwowałam kolejny pobyt w lipcu. Był to pierwszy wolny, weekendowy termin dostępności domku. Nie jest łatwo zarezerwować miejsce, co wcale mnie nie dziwi. Osada jest naprawdę ciekawym miejscem. Wiem, że wrócę tu jeszcze nie raz.

Osada Osjaków

Osada Osjaków to miejsce przyjazne dzieciom, dorosłym oraz zwierzętom. Tu naprawdę odpoczywa się wyjątkowo dobrze. Jeśli nie lubisz kontaktu z przyrodą i zwierzakami, to nie jest miejsce dla Ciebie.

Osada Osjaków

Nieodłącznym elementem Osady Osjaków są niezwykle przyjazne zwierzaki – psy berneńczyki, które są niezwykle pogodne i towarzyskie oraz koty. Każdego ranka witały nas na tarasie. Dzieciaki będą zachwycone.

Osada Osjaków
Osada Osjaków

Gdy pierwszy raz odwiedziłam Osadę Osjaków, była zima i byliśmy wtedy jedynymi gośćmi. Wokoło leżał śnieg, więc miejsce wyglądało wręcz magicznie. Obudziłam się wcześnie rano i moim oczom ukazał się niezwykły widok. Po drugiej stronie ogrodzenia, kilka metrów ode mnie, stało kilka saren. Przyglądały mi się z zainteresowaniem, a ja z przyjemnością podziwiałam ten widok.

Osada Osjaków

Cały kompleks jest bardzo kameralny. Znajdują się tu 3 domki i 3 apartamenty. Każdy domek posiada identyczny rozkład. Znajdują się w nich dwie sypialnie na piętrze oraz salon z kuchnią i łazienką na parterze. Każdy domek ma swój taras z widokiem na las. Idealnie jest „leżakować” z książką słuchając szumu drzew. Na tarasie znajduje się również grill, dzięki czemu pomysł na kolację może być tylko jeden.

Osada Osjaków
Osada Osjaków
Osada Osjaków
Osada Osjaków

Na terenie osady znajdują się dwa dodatkowe budynki, zbudowane w równie minimalistycznym stylu. W pierwszym z nich znajduje się recepcja oraz część spa.

Osada Osjaków

Drugi domek to jedno duże pomieszczenie, pełniącym funkcję świetlicy, jadalni oraz bawialni. Znajdziesz tu dobrej jakości ekspres do kawy, aby o poranku napić się pysznej, świeżo zmielonej kawy. Na stole, na gości czekają świeże owoce i domowe ciasto. W drugiej części budynku znajduje się bawialnia. Znajdziesz tu mnóstwo gier planszowych, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jest też duży telewizor, wygodny pufy-poduchy oraz kolekcja filmów na wypadek deszczowej pogody. Sporo jest tu również zabawek dla dzieciaków.

Osada Osjaków
Osada Osjaków
Osada Osjaków
Osada Osjaków

Dla dzieci została również wydzielona przestrzeń na zewnątrz. Jest tu piaskownica, sporych rozmiarów trampolina, zabawki oraz tor do jazdy samochodami. Dla fanów piłki, badmintona czy siatkówki zostało przygotowane boisko na trawie.

Osada Osjaków
Osada Osjaków
Osada Osjaków

Część spa jest bardzo kameralna. Goście osady mogą korzystać z niej przez półtorej godziny każdego dnia pobytu. W tym czasie Spa mamy tylko dla siebie.

Osada Osjaków

Idealnym dopełnieniem jest całkiem sporych rozmiarów podgrzewany basen zewnętrzny, który zaoferuje Ci przyjemną ochłodę latem.

Osada Osjaków
OKOLICA

Okolica jest naprawdę urokliwa. Osada mieści się na terenie parku krajobrazowego. Zaledwie 200 metrów od ośrodka płynie Warta.

Osada Osjaków

Jeśli chcesz bardziej aktywnie spędzić czas, to do dyspozycji gości są rowery, a w okolicach sporo jest wytyczonych ścieżek rowerowych. Prowadzą do największych atrakcji Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Polecam również spływ kajakowy, który jest idealnym pomysłem na popołudnie. Rzeka Widawka jest bardzo czysta, a nurt spokojny. Spływ nie wymaga dużych umiejętności, ani wcześniejszego przygotowania. Może to być Twoja pierwsza przygoda z kajakarstwem.

Osada Osjaków

Sporo jest tu również wytyczonych szlaków pieszych, które możesz wykorzstać do porannego biegania. Zdecydowanie polecam Ci rozpoczęcie dnia od porannego biegania! Biegowe poranki w Osjakowie to sama przyjemność. Wokoło lasy, cisza i spokój. Nic tylko biegać i podziwiać przyrodę.

Osada Osjaków

Podsumowując, Osada Osjaków to miejsce, gdzie możesz odpocząć od codziennego zgiełku i cieszyć się bliskością przyrody. Domki są świetnie wyposażone, obsługa bardzo życzliwa i pomocna. Okolica zachęca do spacerów, wycieczek rowerowych oraz innych aktywności. Miejsce jest idealne na rodzinny wypad.

Link do rezerwacji

Osada Osjaków
Tagi

Może Ci się spodobać