Wyszukaj

POMYSŁ NA WEEKEND – FULINOWO – WYJĄTKOWE MIEJSCE NA PÓŁWYSPIE HELSKIM

Podziel się

Na stronę Fulinowa trafiłam kilka lat temu i wiedziałam, że jeśli wybiorę się na półwysep Helski to z pewnością zatrzymam się w tym miejscu. Mam słabość do pięknych wnętrz i ładnych plaż. Fulinowo ma piękne wnętrza a od pięknej piaszczystej plaży dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt kroków.

Fulinowo

Kuźnica jest niezwykle urokliwym i spokojnym miasteczkiem, nie wiem jak jest tu w sezonie ale we wrześniu zdecydowanie rekomenduję to miejsce na krótszy jak i dłuższy wypoczynek.

Fulinowo
Fulinowo

Fulinowo ma dwie lokalizacje, pierwsza z nich mieści się tuż przy plaży na ulicy Helskiej, drugi bliżej portu przy ulicy Kotwicznej. Gdy rezerwowałam apartament w maju, dostępna była jedynie lokalizacja przy ulicy Helskiej. Bliskość morza jest ogromną zaletą tego miejsca. Gdybym wybierała się tu ponownie to jednak wybrałabym drugą lokalizację przy ulicy Kotwicznej z uwagi na oddalenie od głównej ulicy, której przejeżdżające samochody obudziły mnie o poranku.

Fulinowo

W Fulinowie chętnie zatrzymałabym się na dłużej. Weekend tutaj minął zdecydowanie za szybko. Fulinowo to miejsce, jako idealne zarówno dla gruoy znajomych czy rodzin z dziećmi.

Fulinowo

Do dyspozycji gości są rowery, parawany, leżaki, gry planszowe – jedno jest pewne tu nie można się nudzić.

Fulinowo
Fulinowo

Ogromnym plusem tego miejsca jest świetnie zaprojektowana wspólna przestrzeń. Cieszyliśmy się ostatnimi chwilami lata jedząc śniadanie na tarasie.

Fulinowo

Nazwy pokoi są tu bardzo oryginalne i noszą nazwy wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. My zatrzymaliśmy się w pięcioosobowym pokoju o nazwie wyspy szczęśliwe (był to ostatni dostępny, gdy dokonywałam rezerwacji pół roku wcześniej).

Fulinowo
Fulinowo
Fulinowo

W części apartamentów jest do dyspozycji aneks kuchenny, my korzystaliśmy ze wspólnej kuchni. W pokoju mieliśmy małą lodówką z przygotowanym lodem w zamrażarce oraz czajnikiem co jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla mnie – osoby uzależnionej od ziołowych herbat.

Fulinowo
Fulinowo

Podsumowując Fulinowo to bardzo oryginalne i klimatyczne miejsce, w którym warto się tu zatrzymać wybierając się na Hel.

Hel
Tagi