Lizbona przewodnik – muzyka Fado w Lizbonie Travelstory

Wyszukaj

LIZBONA – WIECZÓR Z MUZYKĄ FADO

Podziel się

Muzyka fado rozbrzmiewa w wielu miejscach i będąc w Lizbonie, nie sposób jej nie usłyszeć. Fado jest niezwykle ważnym elementem kultury Portugalskiej. Jest niezwykle poruszająca i melancholijna, a dla wielu wręcz smutna. Bardzo cieszyłam się na ten wieczór, ponieważ dotychczas muzykę fado miałam okazję słuchać na żywo jedynie na festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Wieczór spędzony w Fado Restaurante – Sao Miguel był niezapomniany, ekspresja wokalistki niesamowita.

Dzielnica Alfama, wieczorem to niezwykle klimatyczne miejsce Lizbony. W okolicy znajduje się również lokal polecany przez Marcina Kydryńskiego. Gdy dotarliśmy parę minut po 20ej, nie było już ani jednego wolnego miejsca. Jeśli planujesz wybrać się do dzielnicy Alfama, aby posłuchać koncertu muzyki fado, to zrób wcześniej rezerwację, bo większość lokali jest niewielka, liczy zaledwie parę stolików i szybko się zapełnia.

Zaplanuj wieczór w dzielnicy Alfama, by przy kieliszku Portugalskiego wina posłuchać niezwykle emocjonalnych wykonań Fado. Polecane miejsca, aby posłuchać Fado:

Mesa de Frades – rua dos Remedios 139A – lokal polecany przez Marcina Kydryńskiego link

San Miguel Restaurante link

Lizbona - Fado
Lizbona - Fado
Lizbona - Fado
Tagi

Może Ci się spodobać