DWÓR ZAŚCIANEK - WYJĄTKOWE MIEJSCE Z DUSZĄ – Travelstory

Wyszukaj

Podziel się

Maj to wyjątkowy miesiąc, gdy zieleń jest wtedy soczysta jak nigdy, a zapach kwitnących bzów roztacza się wokoło. Podlasie to region, który dla mnie jest wręcz magiczny. Cisza, spokój, drewniane domki, prawie na każdym słupie gniazdo bocianów i niezwykle życzliwi ludzie. Podlasie to idealne miejsce na weekend wśród natury.

Znajdziesz tu wiele miejsc, gdzie warto zatrzymać się na weekend, ale moim numerem jeden jest miejsce jedyne w swoim rodzaju – Dwór Zaścianek czyli idealny weekend na Podlasiu.

Dwór Zaścianek

Dwór Zaścianek to nie hotel, ani typowy pensjonat. Panuje tu bardzo rodzinna atmosfera, której niestety nie odda żadne zdjęcie. Tuż po przyjeździe w progu powitali nas uśmiechnięci właściciele. Od pierwszego momentu byłam zachwycona tym miejscem, okolicą, szumiącymi drzewami i śpiewem ptaków.

Jeśli szukasz pięknego otoczenia, przyjaznej wręcz rodzinnej atmosfery, to możesz już planować weekend w tym miejscu.

Miejsce ma ciekawą historię, którą usłyszeć warto od właściciela. Opowiada ją z niezwykłą pasją, wspominając początki, gdy było miejscem spotkań przyjaciół. Słuchałam z przyjemnością. Dwór składa się z dwóch niezależnych budynków. Pierwszym z nich jest stara plebania, w której obecnie mieszczą się apartamenty dla rodzin z dziećmi. Główny budynek to ponad stuletnia szkoła, która została przeniesiona i otrzymując nowe życie, stała częścią tego niezwykłego miejsca.

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Wnętrza dworu zachwycają, poczujesz jakby czas się tu zatrzymał. Wszystko się zgadza. Nawet w deszczowy dzień przyjemnie spędza się czas.

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Teren do dyspozycji gości jest rozległy i muszę przyznać, że najmilej wspominam czas na kocyku, z książką. To był prawdziwy relaks. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest basen. Jeśli planujesz aktywnie spędzić czas, to również znajdziesz tu coś dla siebie. Możesz wybrać się na wycieczkę rowerową, śladami nadbużańskich dworów, w drodze podziwiając przyrodę parku krajobrazowego. Poranki biegowe w pobliskim lesie były wyjątkowe, spotkałam tu zające, lisa i sarny.

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Ogromnym atutem tego miejsca jest jedzenie. Oceniam je na 10 z plusem. Śniadania serwowane są w formie szwedzkiego bufetu, gdzie możesz spróbować przepysznych lokalnych produktów. Warto zarezerwować pobyt z pełnym wyżywieniem, ponieważ obiadokolacje to prawdziwa uczta. Dodatkowo w cenę wliczony jest całodniowy serwis kawowy (kawa, herbata, woda, kompot).

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Bezglutenowiec może tu również liczyć na prawdziwą ucztę. Na śniadanie oprócz standardowego menu przygotowano dla mnie wersję bezglutenową placków z kwiatami bzu oraz domowych naleśników (jedne z lepszych jakie jadłam).

Polecam Ci również domową nalewkę z kwiatu czarnego bzu, która świetnie rozgrzewa.

Dwór Zaścianek

Od 2010 roku Dwór Zaścianek jest członkiem organizacji „Slow Food”. Jedzenie i przebywanie tu to prawdziwa slow przyjemność.

Dwór Zaścianek

Właściciele organizują weekendy tematyczne takie jak: szparagi i wino, wiśniowy czy grzybowy weekend, obfitujący w liczne atrakcje i animacje oraz koncerty.

Jestem pewna, że wrócę tu zimą, gdy właściciele będą organizować „zimowy weekend”. Jego głównymi atrakcjami są m.in. kulig, możliwość skorzystania z biegówek w pobliskim parku oraz wieczory przy kominku.

Dwór Zaścianek

Warto wybrać się do pobliskiej stadniny koni w Janowie Podlaskim. Zaplanuj wizytę ok. godziny 16ej. To wyjątkowy moment, ponieważ konie wracają wtedy do swoich stajni. Widok dumnie pędzących arabów – bezcenne.

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Dwór Zaścianek to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Zwierzęta również są mile widziane. Byliśmy tu z naszym kotem – podróżnikiem, który ochoczo spacerował na smyczy po ogrodzie.

Właściciele planują również organizację weekendów tylko dla dorosłych, co może być świetnym pomysłem jeśli szukasz ciszy i spokoju.

Dwór Zaścianek
Dwór Zaścianek

Podsumowując – Dwór Zascianek to rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie i piękna okolica. Bezglutenowiec i wegetarianin zostanie tu bardzo dobrze nakarmiony. Bardzo polecam to miejsce nie tylko na weekendowy wypad.

Dwór Zaścianek
Tagi

Może Ci się spodobać