POMYSŁ NA WEEKEND - PAŁAC OSOWA SIEŃ – Travelstory

Wyszukaj

Podziel się

Pałac Osowa Sień to niezwykłe miejsce – uroczy, butikowy hotel, który koniecznie musisz odkryć i zachwycić się nim tak bardzo jak ja.

Miejsce jest nieco zagadkowe, niewiele informacji o tym miejscu można znaleźć w Internecie. W końcu każdy Pałac ma swoją historię i tajemnice.

Do pałacu trafiłam zupełnym przypadkiem szukając noclegu w okolicy i tak oto wszystkowiedzące mapy google wskazały mi to miejsce jako idealny nocleg w pobliżu Leszna.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Do Pałacu nie jest łatwo trafić. Google maps najpierw pomógł znaleźć mi to magiczne miejsce, a następnie wyprowadził mnie w pole i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, wyraźnie wskazując mi, że jestem w miejscu docelowym, które w żaden sposób nie przypominało zabudowań pałacowych. Po telefonie do właścicieli i dokładnym wyjaśnieniu drogi dojazdowej moim oczom ukazał się piękny, z racji pochmurnego dnia odrobinę mroczny pałacyk.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Zostałam powitana przez bardzo miłych właścicieli. Okazało się, że tego dnia jestem jedynym gościem.

Otrzymałam pokój w wieży (3 piętro bez windy). Mam słabość do ładnych wnętrz i tu zachwytom moim nie było końca. Przestronne jasne wnętrza powodują, że nie czujemy się w tym miejscu przytłoczeni tak jak w większości tego typu zabytkowych pałacach. Każdy element jest tutaj idealnie dopracowany, zaprojektowany i przemyślany.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Hotel znajduje się w miejscowości Wschowa, na pograniczu 3 województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Pałac położony jest przepięknym parku, gdzie wśród ogromnych platanów i kaszatanów możemy słuchać śpiewu ptaków. Wczesną wiosną park pokryty był dywanem przebiśniegów. Ucieszył mnie ogromnie ten widok, bo był to znak, że nie ma odwrotu i wyczekiwana wiosna nadchodzi!

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Pałac Osowa Sień to idealne miejsce na wyciszenie się i odpoczynek. Zazwyczaj będąc w podróży, wiecznie śpieszę się z jednego spotkania na drugie, dlatego najbardziej cenię miejsca z takim klimatem, gdzie czas płynie wolniej, można chwilę odetchnąć od codziennego pędu.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Okolica jest równie piękna jak sam pałac. Miejscowość otoczona jest lasami a jeśli odwiedzisz to miejsce latem to będziesz mieć okazję popływać w okolicznych, ponoć niezwykle czystych jeziorach. Niestety, marzec to zbyt wczesna pora na testowanie tego typu atrakcji.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Obecni właściciele  remontując pałac zachowali jego neogotycki i neorenesansowy styl. Pomieszczenia były odrestaurowywane w oparciu o bogatą dokumentację, która zachowała się do dziś. Historia tego miejsca jest niezwykle istotna dla właścicieli, chętnie opowiadają o rodzinie Ossowskich, którzy byli właścicielami pałacu. Sporo trudu włożyli w odbudowę pałacu, plany dalszej renowacji są równie ciekawe jak historia remontu, nieoczekiwanych problemów. Odwiedzając tego typu miejsca jestem pełna podziwu dla właścicieli za trud włożony w przywrócenie życia tym wyjątkowym obiektom.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

W pałacu urodziła się i mieszkała Leonie Ossowski, znana niemiecka pisarka. Właściciele nawiązując do historii nazwali pokoje tytułami opowiadań pisarki. Możemy spędzić noc w obok delikatności, czasie dzikiego bzu, czy gwieździe bez nieba. Pisarka umieściła również fabułę kilku książek Leonie w pomieszczeniach pałacowcyh i jego okolicach. Pisarka nie jest znana w Polsce, niestety jej książki nie są tłumaczone na język polski.

Każdy pokój w pałacu ma swój niepowtarzalny charakter. Sporo tu przestrzeni, pięknych mebli i oryginalnych dekoracji. Pokoje są bardzo przestronne, a każdy z nich wyposażone w małą lodówkę, czajnik, piękną porcelanę i liściastą herbatę. Nie ma tu miejsca na herbatę w torebkach.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Pałac to typowy obiekt B&B, nie znajdziesz tu standardowej restauracji. Planując tu pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz zamówić dodatkowe wyżywienie w postaci obiadokolacji, która wygląda jak prawdziwa uczta. Składa się z przystawek, dania głównego oraz deseru. To wszystko jest przygotowywane w oparciu o regionalne produkty.

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień

Śniadania są równie pyszne, mnóstwo tu lokalnych produktów. Z wersją bezglutenową zamawianych dań nie ma żadnych problemów. Każdy posiłek jest podawany w pięknej oprawie, na którą składają się świece, muzyka, porcelana.

Pałac Osowa Sień to prawdziwy slow life i slow food w najlepszym wydaniu.

Link do rezerwacji hotelu

Pałac Osowa Sień
Pałac Osowa Sień
Tagi

Może Ci się spodobać